Pracujemy w godzinach: Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 22:00, Sobota od 8:00 - 18:00, Niedziela od 10:00 - 18:00

Adopcje

Decydując się na wzięcie bezdomnego psa czy kota musimy pamiętać o tym, że nie każdy kot czy pies jest w stanie przystosować się warunków jakie mu oferujemy – choćby w naszym mniemaniu były wspaniałe. Motywy adopcji bywają dość rozmaite : miłość do zwierząt, pomoc żyjącym w trudnych warunkach schroniska, chęć wprowadzenia urozmaicenia do życia rodzinnego.

 

Często nieracjonalne a wręcz wyłącznie emocjonalne podejście do adopcji kończy się wybraniem zwierzęcia nie odpowiadającego warunkom jakimi dysponujemy, co w konsekwencji skutkuje napięciem emocjonalnym w domu. Ruchliwy, młody pies nie jest polecany ludziom starszym, za to doskonale może się sprawdzić w rodzinie gdzie są dzieci. Podobnie psy które nie miały we wczesnym okresie rozwoju kontaktu z ludźmi, źle będą się czuły w mieszkaniu. Idealną rolą dla nich będzie rola stróża naszej posesji

 

Z wyżej wymienionych powodów kluczową rolą w adopcji zwierząt stanowi dokładnie przeprowadzony wywiad dotyczący ich przeszłości i ocena pod względem repertuaru zachowań oraz możliwości adopcyjnych. Zbyt pochopna adopcja opierająca się na emocjonalnym podejściu do zwierząt kończy się często dla nich wręcz tragicznie – skutkując powrotem do schroniska czy przytuliska, co w konsekwencji pogłębia jeszcze bardziej ich depresję.

 

Należy pamiętać, że okres adaptacji zwierzaka do ludzkiej rodziny trwa kilka miesięcy. Ewentualne zaburzenia zachowania ujawniają się po kilku tygodniach od przybycia do nowego domu. Ważne jest zrozumienie wagi tego okresu, bowiem w tym czasie możne popełnić błędy, które w przyszłości będzie trudno skorygować, a ich skutki mogą okazać się fatalne zarówno dla zwierząt jak i dla samych opiekunów. Kłopoty dotyczą najczęściej psów wziętych ze schroniska lub przygarniętych z ulicy. Zwierzęta te mają za sobą niejednokrotnie tragiczne przeżycia, o których nic nie wiemy, a manifestują się różnego rodzaju zaburzeniami i trudnościami w przystosowaniu do nowego środowiska.

 

Jeżeli jednak wszystko weźmiecie pod uwagę przy wyborze psa , który najlepiej pasuje do waszego trybu życia to wniesie on do waszego domu mnóstwo nowych, pozytywnych emocji. Zyskacie przyjaciela na całe życie za miskę jedzenia. Gorąco namawiamy do adoptowania zwierząt.

 

http://www.fufi.pl/

 - wyszukiwarka zwierząt do adopcji.