Pracujemy w godzinach: Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 22:00, Sobota od 8:00 - 18:00, Niedziela od 10:00 - 18:00

Przygotowanie pacjenta do zabiegu operacyjnego

Przygotowanie pacjenta do operacji ze znieczuleniem ogólnym:


Stan zdrowia Państwa ulubieńca często wymaga przeprowadzenia przez lekarza badania ,zabiegu ambulatoryjnego lub operacyjnego w znieczuleniu ogólnym.Fachowa wiedza i nowoczesne metody leczenia w połączeniu ze specjalistycznym sprzętem,pozwalają na zmniejszenie ryzyka związanego ze znieczuleniem ogólnym i operacją.Należy jednak pamiętać, że w każdym przypadku istnieje pewne ,niewielkie ryzyko wystąpienia komplikacji ,nawet przy rutynowym zabiegu.Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie zwierzęcia do zabiegu przebiegającego w znieczuleniu ogólnym.

Pełny żołądek stanowi obciążenie układu krążenia i może opóźniać efekty znieczulenia.Ponadto nasila wymioty będące skutkiem ubocznym środków sedacyjnych.Może wtedy dojść do aspiracji treści pokarmowej do płuc i ciężkich komplikacji.
Bezwzględnie zaleca się 24 godz. głodówkę przedoperacyjną oraz 2 godz.wstrzymanie się od podawania płynów.W przypadku zwierząt poruszających się swobodnie (koty),należy przetrzymywać je w zamkniętym pomieszczeniu i w razie potrzeby wyprowadzać je na krótkotrwałe spacery na smyczy.Takie postępowanie ułatwia przeprowadzenie operacji i minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań.